niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Stomil Olsztyn 0:2.

Łódzki Klub Sportowy przegrał 0:2 ze Stomilem Olsztyn w drugiej kolejce I ligi. Spotkanie (mające oficjalny status mprezy niemasowej) toczyło się głównie w środku pola, a o porażce gospodarzy zadecydowały indywidualne błędy i brak "ostatniego podania" pod bramką Stomilu. Pierwszego gola dla gości zdobył już w 13. minucie Łukasz Suchocki, a wynik ustalił w 66. minucie ełkaesiak Daniel Cyzio, pechowo kierując piłkę do własnej bramki. Najbliżej zdobycia bramki kontaktowej dla łodzian był Paweł Kaczmarek, który minimalnie przestrzelił wykonując rzut wolny w końcówce meczu.

Zapis relacji live:

1' - pierwszy gwizdek sędziego, przy piłce zespół ŁKS-u

2' - pierwszy rzut wolny dla Stomilu, chwilę później z kontrą ruszył Sarafiński

3' - celny strzał ŁKS-u, uderzenie Konrada Kaczmarka było jednak zbyt słabe

4' - goście grają wysokim pressingiem

5' - Sasin walczy w narożniku boiska, ale traci piłkę

6' - Kaczmarek zagrywa piętą do Sasina, piłkę wybija jednak Kaźmierowski

7' - Sarafiński uderza wysoko nad poprzeczką

10' - olsztynianie długo utrzymują się przy piłce, konstruując atak pozycyjny

11' - groźna akcja Stomilu, po dośrodkowaniu Świderskiego "główkował" Kaźmierowski

13' - 0:1 - bramka dla gości, Wyparłę głową pokonuje Suchocki

14' - Borsukov posyła długą piłkę w kierunku napastnika, niestety niecelnie

16' - Kuklis uderza potężnie tuż obok prawego słupka bramki Ptaka

18' - rzut rożny dla przyjezdnych, dobrze radzą sobie jednak obrońcy łodzian

19' - Gieraga dobrze centruje, piłkę pewnie łapie jednak bramkarz Stomilu

20' - strzał Więzika, broni Ptak

24' - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

28' - rzut wolny dla Stomilu, niebezpieczeństwo zażegnali defensorzy z Łodzi

30' - pewna interwencja Gieragi

33' - dośrodkowanie Pawła Kaczmarka, dobrze interweniuje Ptak

34' - dobra akcja Sarafińskiego, ełkaesiacy nie zdołali jednak oddać strzału

37' - Gieraga "huknął" sprzed pola karnego, ale piłka minęła bramkę olsztynian

38' - ekwilibrystyczny strzał Konrada Kaczmarka nie zagroził bramce Ptaka

40' - składna akcja łodzian, zabrakło ostatniego podania

42' - Sarafiński uderza niecelnie, bramkarz gości nie musiał interweniować

45' - sędzia dolicza 1 minutę do podstawowego czasu trwania pierwszej połowy

45' - po strzale Więzika piłkę z linii bramkowej wybija Niewulis, zabrakło naprawdę niewiele aby ŁKS doprowadził do wyrównania. Chwilę później sędzia kończy pierwszą część meczu

46' - sędzia Rafał Rokosz rozpoczyna drugą połowę spotkania

48' - ŁKS długo utrzymuje się przy piłce, ale dośrodkowanie Michała Żółtowskiego bardzo niecelne

49' - Niewulis strzela głową, ale na posterunku Bogusław Wyparło

51' - ŁKS gra bardzo ambitnie, ale wciąż brakuje dokładności pod bramką Ptaka

55' - Głowacki szarżuje prawą stroną, ale na szczęście dla łodzian - jego strzał trafia w boczną siatkę

60' - okres walki w środku pola, gra się zaostrzyła

63' - dwa groźne uderzenia Stomilu, pierwszą próbę zablokował Jacek Kuklis, drugi strzał mija bramkę Wyparły

66' - 0:2 - druga bramka dla Stomilu Olsztyn, Cyzio próbuje wybić piłkę z linii bramkowej, ale jego uderzenie trafia w słupek i... wpada do siatki

69' - ŁKS się nie poddaje, ambitnie Gieraga, ale jego rajd na prawej stronie zatrzymują obrońcy Stomilu

74' - łodzianie próbują zmienić sytuację na boisku, ale są bezradni wobec świetnie dysponowanej defensywy Stomilu

78' - strzał z dystansu Janowskiego, ale pewnie broni Bodzio W.

80' - prostopadła piłka gości, sytuację wyjaśnia Wyparło

84' - ŁKS rusza z kontratakiem, ale Stąporski zbyt długo zwleka z podaniem i traci piłkę

87' - kolejny niecelny strzał gości, ełkaesiacy wciąż mają problemy z przedostaniem się pod bramkę Ptaka

89' - z rzutu wolnego uderza Kaczmarek, piłka tuż nad spojeniem bramki gości

90'+1' - ładna akcja Gieragi i Sarafińskiego, ale podanie tego pierwszego wzdłuż linii bramkowej wybijają obrońcy

90'+3' - koniec meczu. ŁKS 0:2 Stomil Olsztyn

15 sierpnia 2012, Łódź 17:00   1000