wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Wisła Kraków 1:2.

Łódzki Klub Sportowy przegrał 1:2 z Wisłą Kraków. Poniżej zapis relacji live

1' - Rozpoczął się mecz

5' - ŁKS zaczął

agresywnie i z zębem, bez żadnych kompleksów. Pierwszą groźną sytuację stworzyli jednak goście - strzał z rzutu wolnego o centymetry minął spojenie bramki łodzian.

8' - Bramka dla łodzian! Sebastian Szałachowski wykończył szybką, koronkową akcję celnym uderzeniem. 1:0!!!

12' - ŁKS cały czas atakuje - tym razem sporo zamieszania po stałym fragmencie gry, lecz na posterunku obrońcy Wisły

13' - kolejna znakomita akcja gospodarzy - piłka po strzale Saganowskiego trafia jednak tylko w boczną siatkę

15' - zakotłowało się pod bramką łodzian - w starciu ucierpiał Pavle Velimirovic

16' - po okresie intensywnych ataków gospodarzy do głosu dochodzą goście, lecz w ich poczynaniach brakuje dokładności

20' - miła dla oka akcja Szałachowskiego i Kaczmarka daje efekt w postaci rzutu rożnego dla ŁKS-u. Dośrodkowanie z narożnika jest jednak zbyt głębokie

24' - kontratak ŁKS-u przerywa... sędzia, który zamiast zastosować przywilej korzyści, zatrzymał akcję łodzian. Po chwili kolejna akcja gospodarzy i kolejne niecelne dośrodkowanie

27' - wciąż napierają ełkaesiacy, tym razem z prawej strony. Dwie kolejne centry sprawiają spore problemy obrońcom, ale piłka nie trafia do siatki.

30' - festiwal błędów defensywy ŁKS-u - piłka przelatuje z jednej strony pola karnego na drugą, potem powraca, a w końcu po uderzeniu Lameya ląduje w bramce łodzian. Michael Lamey, 1:1.

33' - znowu gorąco pod bramką ŁKS-u. Strzały napastników Wisły wyśmienicie broni Velimirovic. Po chwili ładna akcja Szałachowskiego, który prawą nogą sprawdza Pareiko - bramkarz gości z problemami, ale broni strzał

36' - ełkasiacy grają bardzo walecznie i ofiarnie, stwarzają sobie również kolejne okazje - póki co jednak na tablicy wyników ciągle 1:1

40' - łodzianie długo utrzymują się przy piłce, lecz brakuje ostatniego podania. Prostopadła piłka do Mięciela zdecydowanie za mocna

44' - ŁKS zachwyca walecznością - Saganowski wydziera piłkę na lewym skrzydle, następnie na drugiej stronie boiska ten sam wyczyn powtarza Golański. Chwilę później świetne zagranie w pole karne, ale napastnicy z Łodzi zbyt długo zwlekają z uderzeniem.

45' - koniec pierwszej połowy, ŁKS ma delikatną przewagę, ale Wisła także miała fenomenalne okazje. 1:1.

49' - oba zespoły rozpoczęły o wiele spokojniej, aniżeli w pierwszej połowie. Długie ataki pozycyjne nie dają jednak okazji do zmiany wyniku

51' - pierwsza okazja w drugiej połowie, Nowak zagrywa do Bitona, ten z kolei pewnym uderzeniem w długi róg pokonuje Velimirovica. 1:2.

53' - ŁKS ruszył do ataku, brakuje jednak dokładności

55' - mnożą się błędy w drużynie gospodarzy - straty w środku pola wykorzystują Wiślacy raz po raz bombardując bramkę Velimirovica

57' - ŁKS ma problemy ze sforsowaniem defensywy wiślaków, większość ataków kończy się w okolicach 25 metra od bramki gości

60' - gospodarze wciąż bez okazji bramkowej, sytuację próbuje zmienić trener Probierz wprowadzając na murawę Bartosza Romańczuka

62' - bardzo silne uderzenie z dystansu Nuneza, piłka przelatuje tuż obok słupka

64' - ŁKS wreszcie przedostał się w pole karne Wisły - uderzenia łodzian są jednak blokowane przez obrońców gości. Strzał głową po rzucie rożnym ląduje zaś w rękawicach Pareiki

67' - okres walki w środku pola - łodzianie świetnie bronią, lecz wciąż trwa ich niemoc w ofensywie

71' - świetna akcja łodzian, lecz gospodarze uzyskują jedynie kolejny rzut rożny

73' - wciąż w ataku ŁKS, bardzo aktywny jest Szałachowski, próbuje strzelać także Paweł Golański. Wciąż jednak na prowadzeniu wiślacy

76' - strzał z rzutu wolnego sprawia sporo problemów Velimirovicowi

78' - piłka w bramce Wisły, tragiczny błąd obrony gości wykorzystują łodzianie, jednakże sędzia dopatruje się spalonego

80' - ogromne zamieszanie pod bramką Wisły! Strzał z szóstego metra blokują obrońcy!

82' - kolejna centra w pole karne, znowu chaos, znowu strzał obok bramki! ŁKS zamknął Wisłę w ich polu karnym, ale wciąż przegrywa 1:2

85' - Wiślacy bronią się całą jedenastką, ogromne emocje na stadionie przy al. Unii 2

86' - ależ okazja! Piłka przez kilka sekund zniknęła w plątaninie nóg w polu bramkowym Wisły, strzał z 3. metra cudem broni Pareiko!

90' - emocji nie wytrzymał Paweł Golański, który otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie jednego z lamentujących po ostrzejszym starciu wiślaków. ŁKS przegrywa 1:2.

23.10.2011, 14:30 - Łódź