środa, 4 września 2013

Sezon 2013/14: Start Brzeziny - ŁKS 1:4.

ŁKS - Start Brzeziny 4:114:30 – Na przeszkodzie do rozpoczęcia zawodów stoją kawałki szkła, które świecą się w blasku słońca na murawie stadionu znajdującego się przy ul. Św. Teresy
56/58. Informacja dotycząca tego czy mecz zostanie rozegrany powinna zapaść w okolicach godziny 15:00.

15:23 – Po raz drugi sędziowie oraz delegaci nie podjęli wiążącej decyzji w sprawie rozegrania dzisiejszego spotkania. Kolejne podejście planowane jest na godzinę 15:30. Nasi zawodnicy przed chwilą nie zostali wpuszczeni na rozgrzewkę przez organizatorów meczu. Cały czas trwa usuwanie szkła z murawy, które w niewyjaśnionych okolicznościach zostało tam rozsypane.

0′ Zaczynamy!

2′ Pierwszą połowę spotkania rozpoczęli biało-czerwono-biali i to oni od początku przejęli inicjatywę. Gra toczy się przed polem karnym Startu.

4′ Gospodarze rozpaczliwie próbują oddalić futbolówkę od własnej bramki. Trener Robaszek podpowiada swoim piłkarzom zza linii bocznej: „Zostajemy wysoko!”

6′ Niestety przewaga w posiadaniu piłki nie przekłada się na razie na sytuacje strzeleckie stwarzane przez naszych zawodników. Niedokładność to do tej pory główny grzech ełkaesiaków.

8′ Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego nadal często goszczą w okolicach pola karnego Startu. Goście wykonywali już dwa stałe fragmenty gry, po których zakotłowało się w polu karnym drużyny z Brzezin. Niestety futbolówka nie znalazła ostatecznie drogi do bramki.

10′ Przed chwilą niedokładne podanie jednego z podopiecznych trenera Robaszka mogło zamienić się w groźny kontratak piłkarzy Startu. Ich dobrze zapowiadająca się akcja została zatrzymany w nieprzepisowy sposób w okolicach połowy boiska. Nasz piłkarz ukarany został żółtą kartką.

13′ Po chwili wszystko wróciło do normy i już jesteśmy pod polem karnym gospodarzy. Groźne dośrodkowanie z lewej flanki boiska zamienione zostało na rzut rożny. Niestety nasi piłkarze fatalnie wykonali ten stały fragment gry, a futbolówka wpadła w posiadanie brzezinian.

15′ Łodzianie w ataku pozycyjnym. Piłkarze Startu zagęścili okolice swojego pola karnego, a ełkaesiacy jak do tej pory nie mogą przebić się przez ten dość szczelnie skonstruowany mur.

17′ Receptą okazać się mogą dośrodkowania z bocznych stref murawy. Przed chwilą jedno z nich zakończyć się mogło bramką dla biało-czerwono-białych. Niestety futbolówka powędrowała nad poprzeczką bramki Startu.

19′ Po chwili kolejny rzut rożny i kolejna zmarnowana okazja do objęcia prowadzenia. Strzał z woleja zatrzymał się na ręce piłkarza gospodarzy, jednak arbiter ze Skierniewic  przeszedł obok tego faktu obojętnie. Trener Robaszek pokrzykuje na swoich piłkarzy: „Grajcie piłką!”

23′ I znowu nie popisał się skierniewicki sędzia, który tym razem nie odgwizdał ewidentnego przewinienia na jednym z ełkaesiaków. I MAMY BRAMKĘ!!!

24′ Start Brzeziny 0:1 ŁKS Łódź! Po stałym fragmencie gry (rzut wolny z okolicy 45 metrów), piłka trafiła na klatkę piersiową Adama Patory, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

30′ Powinno być 2:0 dla ełkaesiaków! Po indywidualnej akcji Jankiewicza piłka w ostatnim momencie została wyłuskana przez defensorów Startu. Gra w dalszym ciągu toczy się na połowie gospodarzy.

33′ Po krótkiej przerwie wracamy do gry. Z murawy przez długi czas nie podnosił się piłkarz Startu. A po przerwie… GOOOOL!!! Łodzianie prowadzą już dwoma bramkami! Zdobywcą bramki Wiktor Żytek!

37′ Strzał z ok. 15 metrów w lewy róg i bramkarz Startu nie miał najmniejszych szans! Przed chwilą gospodarze stworzyli sobie wyśmienitą sytuację do zdobycia bramki kontaktowej. Całe szczęście piłkarz z Brzezin zamiast strzelić zdecydował się poturlać piłkę wprost w ręce naszego golkipera. Mamy nadzieję, że było to ostatnie nieporozumienie między naszymi obrońcami!

41′ W ostatnich minutach pierwszej połowy na boisku dominuje chaos. Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska choć wydaje się, że ełkaesiacy mają sytuację pod kontrolą.

45′ W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Aleksander Ślęzak podwyższył nasze prowadzenie.

49′ 1:3. Bramkę dla gospodarzy zdobywa z rzutu karnego Robert Szubert.

60′ Po godzinie gry, trener Robaszek wprowadza za Jankiewicza- Bielickiego

75′ Druga zmiana w naszym zespole. Filipiak zastępuje Białka.

79′ GOOOL !!! Radosław Jurkowski strzelcem czwartej bramki.

84′ Zmiana numer 3. Zaleśny za Patorę.

85′ Ostatnia zmiana w naszej drużynie. Boisko opuszcza Sarafiński a pojawia się na nim Adamski.

93′ Koniec meczu. ŁKS pokonał Start 4:1. Tak więc do swojego konta dopisujemy kolejne 3 punkty i tym samym zasiadamy na fotelu lidera. Wierzymy, że pozostaniemy na nim już do końca rozgrywek. Szkoda tylko, że nasi piłkarze zarobi w tym spotkaniu aż 7 żółtych kartek. Otrzymali je kolejno: Żytek, Sarafiński, Patora, Salski, Zimoń, Słyścio i Jurkowski.

IV liga 4 września 2013 16:15 - Łódź (stadion Startu Łódź)

Herb klubu Start Brzeziny
Start Brzeziny - ŁKS Łódź 1:4 (0:3)
49′ Robert Szubert                     25′ Adam Patora
                                                       35′ Wiktor Żytek
                                                       46′ Aleksander Ślęzak
                                                       79′ Radosław Jurkowski

Start: Dawid Acela, Mariusz Jatczak, Michał Lech, Piotr Grzywacz, Maciej Stajewski, Paweł Swaczyna (66′ Adrian Żurkowski), Mateusz Dudka, Robert Szubert (81′ Adam Nowak), Waldemar Pabiniak (84′ Maciej Borowski), Tomasz Kaźmierczak, Damian Knera

ŁKS: Kamil Woźniak, Szymon Salski, Piotr Słyścio, Michał Białek (75′  Adrian Filipiak), Adam Patora (84′  Michał Zaleśny), Wiktor Żytek, Dawid Sarafiński (85′  Łukasz Adamski), Aleksander Ślęzak, Marcin Zimoń, Radosław Jurkowski, Rafał Jankiewicz (60′  Michał Bielicki)

Żółte kartki: Tomasz Kaźmierczak - Wiktor Żytek, Dawid Sarafiński, Adam Patora, Szymon Salski, Marcin Zimoń, Piotr Słyścio, Radosław Jurkowski

Sędzia: Mariusz Lewandowski

Widzów: bez udziału publiczności.