sobota, 28 lutego 2015

Sparing: ŁKS - Zawisza Rzgów 4:1.

ŁKS Łódź - Włókniarz Moszczenica 8:1. Łukasz Staroń
Piłkarze ŁKS Łódź wygrali kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem pokonali Zawiszę Rzgów 4:1.

Dwie pierwsze bramki padły po uderzeniach Łukasza Staronia. Napastnik ŁKS najpierw trafił do siatki po indywidualnej akcji, a później popisał się skuteczną dobitką po strzale Dawida Piekielnego. W drugiej połowie rywale zdobyli gola kontaktowego, gdy z narożnika pola karnego pięknym uderzeniem w samo okienko bramkarza łodzian pokonał Łukasz Wiśniewski. Łodzianie dość szybko odpowiedzieli, bo po rzucie karnym za faul na Dawidzie Sarafińskim bramkę zdobył Robert Sierant. Wynik ustalił Przemysław Różycki, który minął czterech zawodników rywali i posłał piłkę obok słupka.

Końcowy wynik był lepszy niż gra ŁKS. Tym bardziej że rywalem były de facto rezerwy Zawiszy, bo zdecydowana większość graczy pierwszej drużyny odeszła z niej ze względu na problemy finansowe klubu. Trener Marek Chojnacki słabszą postawę swojej drużyny tłumaczy tym, że po wycofaniu się z ligi pierwszego rywala ŁKS (czyli GKP Targówek) zmianie uległ mikrocykl treningowy.

Warto dodać, że w drugiej połowie w ŁKS zadebiutował Dominik Głowiński, który zagrał jako ofensywny pomocnik. Po byłym reprezentancie polskich młodzieżówek widać spore umiejętności, ale jednocześnie i długi rozbrat z piłką, spowodowany poważną kontuzją kolana.

Kadra ŁKS liczy obecnie 21 graczy, ale jak zapowiada Chojnacki jest w niej miejsce jeszcze dla jednego piłkarza. Rozważane są nazwiska dwóch graczy, a jednym z nich jest Dominik Cukiernik z Omegi Kleszczów.