niedziela, 22 lutego 2015

Sparing: ŁKS - Warta Sieradz 1:0.

Sparing ŁKS Łódź z LKS Rosanów
ŁKS wygrał pierwszy sparing z rywalem z III ligi podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Łodzianie pokonali Wartę Sieradz 1:0.

Trenerzy ŁKS nareszcie mogą być zadowoleni z wyniku swojej drużyny, bowiem wcześniej łodzianie nie prezentowali się najlepiej w meczach z innymi trzecioligowcami. Przypomnijmy, że ełkaesiacy wcześniej przegrali z Pelikanem Łowicz 2:4 i zremisowali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:3. W sobotę w końcu odnieśli zwycięstwo, a na boisku przy ul. Minerskiej pokonali Wartę Sieradz 1:0.

W pierwszej połowie ŁKS nie zagroził jednak bramce rywali. Co prawda swoje szanse mieli m.in. Tomasz Kowalski czy Kamil Cupriak, jednak ich strzały były zbyt słabe, by pokonać bramkarza rywali. W drugiej połowie również goście prowadzili grę, a dopiero w 82. minucie pięknym strzałem z dystansu po podaniu Rodrigo popisał się Przemysław Różycki. Po chwili łodzianie mogli zdobyć drugą bramkę, ale Bartosz Bujalski zmarnował swoją okazję. - Zagraliśmy najsłabszy mecz w okresie przygotowawczym - przyznał zaskakująco Marek Chojnacki, jeden z trenerów ŁKS. - Wszystko z powodu ciężkich treningów, które piłkarze czują w nogach.

Wszystko wskazuje też na to, że szansę na podpisanie kontraktu stracił Adrian Łucki, który przegrał rywalizację z Dawidem Piekielnym. W sobotnim meczu nie zagrali za to Artur Golański, Łukasz Staroń, Jacek Karbowniak i Michał Zaleśny. Cała czwórka zmaga się z kontuzjami.

Kolejny sparing ŁKS zagra w sobotę z Zawiszą Rzgów.