niedziela, 12 października 2014

III Liga: Pelikan Łowicz - ŁKS 0:0.

Pelikan Łowicz - ŁKS Łódź 0:0
Po trzech wygranych z rzędu piłkarze ŁKS Łódź zremisowali bezbramkowo z Pelikanem Łowicz.

Już w pierwszej minucie łodzianie mogli zdobyć gola - rzut wolny wykonywał Arkadiusz Mysona, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Zimoń. Uderzył piłkę precyzyjnie, ale tę z linii bramkowej wybił jeden z rywali, a z dobitką nie zdążył Łukasz Staroń. W dalszych minutach mecz był wyrównany, a więcej niż pięknych akcji było walki w środku boiska. Najciekawszą akcję stworzyli gospodarze, gdy Szymon Kiwała przerzucił piłkę na 30. metr, skąd z woleja huknął Michał Adamczyk, ale Szymon Gąsiński popisał się dobrą interwencją. I tym emocje w pierwszej części się skończyły.

W drugiej połowie emocje przez chwilę były większe, ale nie za sprawą gry, a zachowania piłkarzy. A konkretnie Łukasza Staronia i Pawła Bojaruńca, którzy starli się ze sobą i po krótkiej przepychance zostali ukarani żółtymi kartkami. Na kolejne emocje trzeba było czekać do ostatniego kwadransa. Tym razem już za sprawą piłkarzy Pelikana, którzy niemal zamknęli ŁKS na własnym przedpolu. W tym czasie gospodarze stworzyli trzy bardzo dobre sytuacje, których jednak nie wykorzystali. Najpierw dośrodkowanie Kiwały przeciął Robert Sierant, po chwili strzał tego samego zawodnika obronił Gąsiński, a w 88. min z najbliższej odległości Michał Żółtowski minimalnie chybił.

Warto również odnotować dwie inne sytuacje z samej końcówki. W 91. min na boisku pojawił się Tomasz Kowalski, który wrócił po dłuższej przerwie. Zastąpił on Dawida Sarafińskiego, który chwilę wcześniej prowokował kibiców i pokazał im środkowy palec. Działacze ŁKS już zapowiedzieli, że ukarzą swego zawodnika.

Ostatecznie mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem, a seria kolejnych wygranych ŁKS skończyła się na trzech. Łodzianie za to po raz czwarty z rzędu nie stracili gola.

III Liga 12 października 2014, 11:15 - Łowicz

Pelikan Łowicz

Pelikan: Rafał Dawid – Paweł Bojaruniec, Marcin Nowak, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski – Szymon Kiwała, Krystian Mycka, Damian Nowak (’71; Maciej Wyszogrodzki), Michał Adamczyk, Konrad Kowalczyk – Bartosz Narożnik (’46; Patryk Pomianowski).

ŁKS: Szymon Gąsiński – Adrian Filipiak, Robert Sierant, Szymon Salski, Jacek Karbowniak – Przemysław Różycki (’46; Artur Golański), Arkadiusz Mysona, Marcin Zimoń, Dawid Sarafiński (’90; Tomasz Kowalski), Kamil Cupriak (’73; Adam Patora) – Łukasz Staroń.

Żółte kartki: Damian Nowak, Paweł Bojaruniec, Michał Żółtowski – Jacek Karbowniak, Łukasz Staroń, Marcin Zimoń.

Sędzia: Dawid Grzelak (WS Sieradz).

Widzów: 700 (260 gości).