środa, 23 lipca 2014

Sparing: ŁKS - Śląsk II Wrocław 2:1.

ŁKS - Śląsk II Wrocław
Gole stoperów dały drużynie z al. Unii zwycięstwo z drugą drużyną Śląska
Mecz w Gutowie Małym był już czwartym sparingiem ełkaesiaków tego lata. Wcześniej zaliczyli wygraną, remis i porażkę.

Rezerwy Śląska przygotowują się do rozgrywek trzeciej ligi, ale gdy ich piłkarze wychodzili na boisko niektórzy kibice mogli się zdziwić, bo na ich koszulkach widniały nazwiska zawodników pierwszej drużyny: Mili, Stevanovicia, a nawet Soboty, który nie gra już w zespole z Wrocławia. Okazało się, że młodzi piłkarze Śląska po prostu odziedziczyli po nich stroje.

Ale wcale nie są tacy słabi, o czym przekonali się zawodnicy ŁKS przed przerwą. Szymon Gąsiński kilka razy musiał interweniować, a raz piłka trafiła w poprzeczkę.

Trener łodzian Wojciech Robaszek mówił przed meczem, że chciałby przećwiczyć z drużyną stałe fragmenty gry. Wykonywał je Adrian Kasztelan i w 25. min po jego rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Krzysztof Brodecki i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Drugiego gola ełkaesiacy zdobyli już po przerwie. Konkretnie inny stoper Szymon Salski.

W drugiej połowie piłkarzom obu drużyn nie grało się łatwo, bo padało i murawa byłą grząska. W tych trudnych warunkach dobrze radził sobie młody ełkaesiak Oskar Szumski ustawiony po lewej stronie obrony.

Na sobotę na godz. 11 w Gutowie trenerzy zaplanowali rewanż. Być może w ŁKS zagra już Robert Sierant, z którym działacze rozmawiają o kontrakcie. - Jeśli się dogadamy, to w piątek będę na treningu - mówi piłkarz.

Z kolei Arkadiusz Mysona ma dołączyć do łodzian w poniedziałek, bo wyjechał w sprawach rodzinnych.

23 lipca 2014, 18:00 - Gutów Mały

Śląsk Wrocław
ŁKS Łódź - Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)
Brodecki (25.)            Mikła (56.)
Salski (48.)

ŁKS: Gąsiński - Bielicki, Zimoń, Brodecki, Filipiak - Wojtczak, Hajduczek, Różycki, Kasztelan, Sarafiński - Patora oraz po przerwie Wojtysiak, Salski, Zaleśny, Golański, Okoński, Karbowniak, Adamski, Krysiak, Szumer, Ślęzak, Cupriak.