niedziela, 4 maja 2014

Sezon 2013/14: ŁKS - Pilica Przedbórz 0:0.

Piłkarze ŁKS zremisowali u siebie bezbramkowo z Pilicą Przedbórz i stracili prowadzenie w tabeli IV ligi.

Był to trzeci remis ŁKS w rundzie wiosennej, ale najbardziej bolesny, bo łodzianie stracili pozycję lidera, gdyż KS Paradyż wygrał w Pajęcznie z Zawiszą 3:0. Po raz pierwszy grających na własnym stadionie ełkaesiaków żegnały też gwizdy, bo kibice byli rozczarowani postawą swoich piłkarzy. Nikt nie spodziewał się bowiem, że ci zagrają aż tak słabo.

Przed meczem w ŁKS spodziewali się, że rywale postawią w polu karnym tzw. autobus, ale tak nie było. Piłkarze Pilicy grali odważnie i choć nie stwarzali zagrożenia, na niewiele pozwalali też rywalom. Gospodarze tak naprawdę mieli dwie okazje do zdobycia gola. Pierwszej nie wykorzystał Radosław Jurkowski, którego strzał z 19. min obronił bramkarz gości. Drugą stworzyli w 50. min, gdy sam na sam z bramkarzem wybiegł Dawid Sarafiński, ale fatalnie spudłował. Później akcje łodzian przypominały bicie głową w mur.

Drużynie nie pomógł też trener, który nie wiadomo czemu w pierwszej połowie zdecydował się wystawić Michała Zaleśnego. Ten wprawdzie w poprzednim meczu strzelił dwa gole, ale teraz był 12. graczem zespołu gości. Po przerwie zastąpił go Adam Patora, ale i on zagrał słabo. Ostatecznie mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem.

IV Liga 30 kwietnia 2014 godz.18:00 - Łódź

ŁKS Łódź - Pilica Przedbórz 0:0

ŁKS: Przybylski - Słyścio, Salski, Zimoń, Filipiak - Jurkowski (46. Kopa), Hajduczek (65. Okoński, 92. Bielicki), Sarafiński, Ślęzak, Kasztelan - Zaleśny (46. Patora).

Pilica: Oleksij Szram – Marek Jończyk, Filip Bartkowiak, Bartłomiej Madej, Bartosz Przytarski – Oleksandr Lozniak, Andrij Sucheczkij, Erwin Stępień, Dawid Lizińczyk – Janusz Stolarski (’78; Marek Woźniak), Oleksij Cherkashyn.

Żółte kartki: Dawid Sarafiński – Oleksij Cherkashyn, Oleksij Szram.

Sędzia: Rafał Michalak (Skierniewice).

Widzów: 1146.