niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - GKS Katowice 0:1.

ŁKS przegrał w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej z GKS-em Katowice 0:1. Zwycięskiego gola zdobył Sławomir Duda.

Zapis relacji live:

0' - dzisiejszy mecz rozegrany zostanie w zimowej scenerii, sędzią spotkania będzie pan Tomasz Gabowski z Opolskiego ZPN

1' - pierwszy gwizdek arbitra, przy piłce ŁKS

2' - pierwszy rzut wolny - wykonują go zawodnicy GKS-u

3' - pierwsza akcja ofensywna łodzian - piłkę spod nóg Gląby wybijają jednak defensorzy GKS-u

4' - w ataku goście, ale Wołkowicz łatwo traci piłkę

5' - techniczne uderzenie Bogusza w niewielkiej odległości mija bramkę Budziałka

7' - Rakels potyka się o piłkę, sędzia gwiżdze jednak rzut wolny

9' - tempo gry nieco osłabło, oba zespoły toczą walkę w środku pola

11' - Wołkowicz dobrze centruje z lewej strony, na szczęście sytuację wyjaśnia Jurkowski

13' - Stroń wywalczył rzut rożny

14' - warunki atmosferyczne nie ułatwiają piłkarzom gry

16' - strata łodzian w środku pola - piłkę przejął Duda, ale podał nieclenie

18' - wrzutka Kaczmarka zablokowana przez jednego z piłkarzy GKS-u

19' - Gląba zgrywa piłkę Kaczmarkowi, ten nie zdołał jej niestety opanować

21' - pierwszy celny strzał, z uderzeniem Rakelsa łatwo radzi sobie Kołba

23' - ŁKS o krok od objęcia prowadzenia! Gląba lobuje Budziłka, ale piłka minimalnie mija bramkę!

29' - kontratak GKS-u, goście nie zdołali nawet oddać strzału

33' - w ataku ŁKS, piłkę niestety zgubił Kaczmarek

37' - 0:1 - łodzianie tracą bramkę... Prowadzenie GKS-owi daje Sławomir Duda.

39' - ŁKS rzucił się do odrabiania strat

41' - Rakels zagrał "klepkę" z Chwalibogowski, na szczęście groźną akcję przerwali defensorzy ŁKS-u

43' - obrońcy ŁKS-u bez większych kłopotów radzą sobie z atakami gości

44' - sędzia dolicza jedną minutę

45' - koniec pierwszej połowy meczu, ŁKS przegrywa 0:1, ale to łodzianie są przeważającą stroną

46' - drugą połowę od ataku rozpoczęli łodzianie, ale podanie wzdłuż bramki nie znalazło adresata

48' - szybko kontra ŁKS-u po błędzie Arkadiusza Kowalczyka kończy się bardzo niecelnym dośrodkowaniem

49' - ŁKS wciąż w ataku, ale strzał Mikołajczyka blokują obrońcy, a poprawka Kaczmarka mija bramkę

51' - strzał Gląby wprost w nogi jednego z defensorów Gieksy

52' - Michał Kołba wygrywa sytuację sam na sam z Krzysztofem Wołkowiczem i znów do ataku rusza ŁKS

57' - dłuższy przestój w grze obu drużyn, gra toczy się głównie w środku pola

59' - kolejne dośrodkowanie przejmuje Budziłek

63' - ŁKS długo konstruuje atak pozycyjny, ale obrońcy GKS-u grają wyjątkowo uważnie

66' - szybki kontratak ŁKS-u przerywa Mateusz Kamiński

72' - ełkaesiacy mają problemy z dokładnym rozegraniem piłki na oblodzonej murawie, podania często lądują na aucie, a dośrodkowania w rękawicach bramkarza Gieksy

77' - ŁKS nie potrafi znaleźć sposobu na przechytrzenie solidnie wyglądającej defensywy Katowic - choć przeważa, brakuje mu klarownych okazji strzeleckich

80' - obudził się GKS - najpierw solowo próbował Dennis Rakels, a po chwili strzał po rzucie rożnym jeden z pomocników Gieksy. Strzał jednak pofrunął w okolice zegara za bramką łodzian

85' - strzał ŁKS-u z okolic 25 metra wybijają obrońcy GKS-u. Rzut rożny chwilę później również pada ich łupem

89' - w ataku Gieksiarze, ŁKS zupełnie opadł z sił

90' - z dystansu próbuje Staroń, duże zamieszanie pod bramką katowiczan, ale wynik wciąż pozostaje bez zmian

Koniec meczu. ŁKS przegrywa z GKS-em 0:1.

10 marca 2013, 12:15 - Łódź